Miroslav Křivánek

Jmenuji se Miroslav Křivánek na housle hraju od svých 9 let. Nejprve jsem navštěvoval ZUŠ, potom jsem vystudoval konzervatoř a nakonec JAMU. Svoje znalosti a vědomosti jsem si pak dále prohluboval při studiu na Akademii pro starou hudbu v Drážďanech, kde jsem studoval hru na barokní housle. Byl jsem také účastníkem mnoha houslových kurzů se známými lektory, věhlasnými houslisty../Grač, Kramarov, Standage, Holloway../

Působil jsem v mnoha orchestrech v Česku i zahraničí / např Česká filharmonie, PKF, Filharmonie Brno, Internationale Donauphilharmonie, Jenaer philharmonie/, jako stálý člen jsem hrál v Německu – Chursächsische philharmonie – i doma – Filh. Hradec Králové, ND Brno, MD Olomouc.

V současné době hraji ve Filharmonii B. Martinů ve Zlíně jako člen skupiny 1.houslí. Pedagogicky jsem působil, kromě soukromých lekcí, také na ZUŠ v Rousínově a na Církevní konzervatoři v Kroměříži. Při hře na housle mě baví zejména to, že se může, dokáže uplatnit ve spoustě různých žánrů od klasiky přes folklor, folk, jazz až k blues, jazzu i popu a rovněž, že asi nejlépe ze všech nástrojů dovede imitovat lidský hlas, případně zpěv. Proto je bezpochyby hra na housle, resp zvuk houslí tak oblíbený a podmanivý.. Rád tuto zálibu předávám svým žákům..

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *